Aktualnie znajdujesz się na:

Konferencja ABM i USBC z udziałem amerykańskich przedsiębiorców z branży farmaceutycznej

W dniu 31 maja w hotelu Crowne Plaza w Warszawie odbyła się polsko-amerykańska konferencja organizowana przez Polsko-Amerykańską Radę Biznesu (US-Poland Business Council) we współpracy z Agencją Badań Medycznych. W konferencji wzięli udział przedstawiciele największych amerykańskich firm z branży farmaceutycznej działających na rynku polskim: Amgen, BD, Medtronic, MSD, Pfizer, Koch Industries oraz przedstawiciele świata nauki.

Celem konferencji było zaprezentowanie Polski jako atrakcyjnego miejsca do inwestowania i prowadzenia biznesu, a także omówienie przez przedstawicieli strony publicznej i strony prywatnej kluczowych wyzwań, z którymi mierzą się amerykańskie firmy działające w Polsce. W imieniu ABM konferencję otworzył dr n. med. Rafał Staszewski, Zastępca Prezesa ds. finansowania badań. W trakcie konferencji przedstawiciele ABM prezentowali działania podejmowane przez Agencję mające na celu wspieranie sektora badań klinicznych i rozwijanie współpracy z podmiotami komercyjnymi. W tym kontekście podkreślano znaczenie inicjatywy Warsaw Health Innovation Hub.

Konferencja była częścią większej misji gospodarczej największych amerykańskich firm do Polski organizowanej przez Polsko-Amerykańską Radę Biznesu, gdzie poza wspomnianym sektorem farmaceutycznym, reprezentowane były firmy z sektorów: obrony i bezpieczeństwa, energii, budowlanego, ICT, chemicznego i transportowo–logistycznego.

Opcje strony

do góry