ONKOLOGICZNY GRANT SERVIER-CARE

Rusza nabór do trzeciej edycji grantu badawczo-naukowego Polskiego Towarzystwa Onkologicznego realizowanego we współpracy z firmą  Servier Polska pod auspicjami  Warsaw Health Innovation Hub.

Termin składania wniosków: do 16 sierpnia 2024 r

Organizator: Polskie Towarzystwo Onkologiczne

Sponsor konkursu: Servier Polska Sp. z o.o.

Opis problemu:

Nowotwory układu pokarmowego od lat są wyzwaniem onkologii. Zachorowalność na nie systematycznie się zwiększa zarówno w Polsce, jak i na świecie. Szacuje się, że w Polsce występuję ponad 25 tysięcy zachorowań na nowotwory układy pokarmowego rocznie. Wzrasta też śmiertelność z ich powodu, dotyczy to szczególnie raka jelita grubego.

Nowotwory układu trawiennego stanowią prawie jedną trzecią wszystkich zgonów w Polsce. W większości przypadków nowotwory te wykrywane są zbyt późno, dlatego też ważna jest szczególna troska o pacjentów zmagających się z tą chorobą. Tym bardziej wartościowe stają się nowe, innowacyjne rozwiązania mające na celu poprawę opieki nad pacjentem z nowotworami układu pokarmowego.

Opis konkursu:

ONKOLOGICZNY GRANT  SERVIER - CARE   jest grantem realizowanym  przy współpracy z Polskim Towarzystwem Onkologicznym dającym możliwość przedstawienia swoich pomysłów oraz rozwiązań w obszarze nowotworów układu pokarmowego: raka żołądka, raka trzustki, raka dróg żółciowych oraz raka jelita grubego, tym samym wspiera ich realizację.

Budżet:

Grant w wysokości 175 000 zł, sponsorowany w całości przez firmę Servier,  zostanie przeznaczony na projekty, których celem będzie rozwój i poprawa wyników diagnostyki i leczenia chorych z nowotworami układu pokarmowego.

Opcje strony

do góry