Program stażowy MedConnect: Enabling Future Medical Leaders

 

 

MedConnect: Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia / MedConnect: Enabling Future Medical Leaders

 

Program stażowy „MedConnect: Wspieranie przyszłych liderów ochrony zdrowia” jest skierowany do wyróżniających się studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja.

 

Cel

Program ma na celu wybór grona studentów, którzy otrzymają możliwość zdobycia specjalistycznej wiedzy, umiejętności praktycznych i kompetencji niezbędnych w wykonywaniu pracy zawodowej w przemyśle farmaceutycznym poprzez odbycie stażu w międzynarodowej firmie biofarmaceutycznej.

Program stażowy będzie miał również pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągających wysokie wyniki studentów.

 

Dla kogo?

Studenci ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja polskich uczelni biorących udział w programie MedConnect:

  1. Uniwersytet Medyczny w Łodzi,
  2. Warszawski Uniwersytet Medyczny,
  3. Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
  4. Uniwersytet Medyczny w Lublinie, 
  5. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach,
  6. Collegium Medicum Uniwersytet Jagielloński w Krakowie,
  7. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu - Collegium Medicum im. Ludwika Rydygiera w Bydgoszczy,
  8. Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie,
  9. Gdański Uniwersytet Medyczny, 
  10. Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu,
  11. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Przebieg

Program stażowy organizowany przez MSD w ramach Warsaw Health Innovation Hub skierowany jest do studentów ostatniego roku studiów magisterskich kierunku farmacja.

MSD Polska, główny organizator stażu, we współpracy z dziekanami wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych, w dwuetapowym procesie rekrutacji wybierze ostatecznie minimum 10  wyróżniających się studentów, którzy otrzymają możliwość odbycia stażu w następujących działach firmy MSD: Dział Badań Klinicznych, Dział Biznesowy Human Health.

Każdy stażysta po zakończeniu stażu otrzyma poświadczenie odbycia stażu wraz z potwierdzeniem nabytych umiejętności i doświadczenia w formie certyfikatu wydanego przez MSD.

W ramach projektu powołana zostanie Rada Programowa, w skład której wejdą przedstawiciele Agencji Badań Medycznych, przedstawiciele MSD oraz przedstawiciel środowiska naukowego. Głównym zadaniem Rady będzie monitorowanie prawidłowego przebiegu stażu.

 

Organizatorzy

MSD Polska Sp. z o.o. w ramach Warsaw Health Innovation Hub.

Inni uczestnicy przedsięwzięcia: Dziekani wydziałów farmaceutycznych polskich uczelni wyższych.

 

Patronat

Patronat nad programem objął Prezes Agencji Badań Medycznych.

- Wyrażam duże poparcie dla inicjatywy MSD Polska w zakresie realizacji programu stażowego, ponieważ jego założenia i cele zbieżne są ze strategią edukacyjną Agencji Badań Medycznych. Wspólnie dostrzegamy potrzebę inwestycji w działania, które docelowo wzmocnią rozwój kompetencji i wiedzy polskich kadr medycznych. Wierzymy, że program stażowy będzie miał pozytywny wpływ na rozwój kadry w sektorze biomedycznym w Polsce, gdyż przyczyni się do zwiększenia liczby sukcesów przyszłych absolwentów szkół wyższych oraz umożliwi rozwijanie zróżnicowanej kadry w innowacyjnym przemyśle farmaceutycznym poprzez odpowiednie przygotowanie dobrze wykwalifikowanych i osiągających wysokie wyniki studentów. Poziom kształcenia na kierunkach farmaceutycznych w Polsce jest wysoki i cieszę się, że możemy pochwalić się naszymi najlepszymi absolwentami, jednocześnie podkreślając potencjał naszych kadr i systemu kształcenia. Gratuluję i życzę sukcesu w misji edukacyjnej i pielęgnowaniu talentów w sektorze innowacyjnej medycyny i opieki zdrowotnej i liczę, że nie będzie to ostatnia edycja tej wspaniałej inicjatywy. – podsumował prof. dr hab. n. med. Wojciech Fendler, Prezes Agencji Badań Medycznych.

 

 

 

Opcje strony

do góry