Aktualnie znajdujesz się na:

Angelini Pharma nowym partnerem WHIH

Podczas konferencji ,,Building a bridge between Italian and Polish pharmacutical industry” organizowanej przez Ambasadę Republiki Włoskiej w Polsce przy współpracy merytorycznej Agencji Badań Medycznych oraz Ministerstwa Rozwoju i Technologii, miało miejsce uroczyste podpisanie Porozumienia w ramach Warsaw Health Innovation Hub.

Prezes ABM dr hab. n. med. Radosław Sierpiński wraz z Agnieszką Leszczyńską Country Manager Poland, włoskiej firmy Angelini Pharma, wspólnie podpisali Porozumienie o współpracy. Tym samym Angelini stała się kolejną firmą wstępującą w szeregi WHIH.

Angelini Pharma Polska dołączyła do Warsaw Health Innovation Hub (WHIH). WHIH to unikalna na skalę Europy Centralnej platforma współpracy podmiotów gospodarczych, publicznych i naukowych koordynowana przez Wydział Innowacji i Rozwoju Biotechnologii Agencji Badań Medycznych. Podpisując umowę stowarzyszeniową Angelini Pharma Polska trafia do grona wiodących organizacji z sektora medycyny, farmacji i biotechnologii, które dzięki WHIH będą razem kreować nowoczesne usługi i produkty zwiększające jakość i efektywność polskiego systemu opieki zdrowotnej. Innowacyjność jest wpisana w DNA naszej marki, dlatego z przyjemnością ruszymy do pracy nad wspólnymi projektami!– komentuje Agnieszka Leszczyńska Country Manager Poland, Angielini Pharma.

- Dołączenie Angelini Pharma do warszawskiego hubu biotechnologicznego to niezwykle ważne wydarzenie. Ta innowacyjna firma biotechnologiczna rodem z Włoch to wzmocnienie dla inicjatywy WHIH. Jestem przekonany, że dzisiejszy akcent zaowocuje  w niedługim czasie nowoczesnymi terapiami i projektami, które posłużą jeszcze lepszemu dostępowi do terapii dla  polskich pacjentów. Cieszę się że wspólnie z Angelini Pharma możemy pracować dla dobra polskiego systemu zdrowia i czekam aż pojawią się pierwsze owoce tej współpracy – komentował podczas konferencji dr hab. n.med. Radosław Sierpiński Prezes ABM.

Opcje strony

do góry