Aktualnie znajdujesz się na:

WHIH: Wykłady praktyków na temat wyrobów medycznych

W dniu 15 marca 2023 w siedzibie Agencji Badań Medycznych (ABM) w ramach inicjatywy Warsaw Health Innovation Hub (WHIH) zorganizowano spotkanie, w tematyce wyrobów medycznych. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele strony publicznej, reprezentanci firm należących do WHIH oraz zaproszeni goście z sektora biomedycznego, w tym Ogólnopolska Izba Gospodarcza Wyrobów Medycznych POLMED.

Spotkanie uroczyście otworzył, dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, Prezes Agencji Badań Medycznych. Przywitał zaproszonych gości i podziękował obecnemu na sali profesorowi Homayoon Kazerooni z Uniwerytetu Kalifornijskiego w Berkeley za przyjazd do Polski i wizytę w Agencji Badań Medycznych.

Profesor Homayoon Kazerooni, który jest również współzałożycielem firmy Ekso Bionics i SuitX -  liderów w technologii egzoszkieletów wygłosił wykład wprowadzający. W swoim wystąpieniu profesor Kazerooni przedstawił komercyjnie dostępne produkty opisując ich zastosowanie medyczne, przemysłowe i militarne. W ramach prezentacji podzielił się również swoim doświadczeniem w procesie wprowadzania wyrobów medycznych na rynek amerykański i opowiedział o współpracy z podmiotami zaangażowanymi w cały proces.

Podczas spotkania zostały także przedstawione innowacyjne technologie wykorzystywane w polskiej ortopedii, o których opowiedział Konsultant Krajowy w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu, profesor dr hab. n. med. Jarosław Czubak. W prezentowanych przez profesora Czubaka innowacjach rozwiązań można było wyróżnić kilka charakterystycznych obszarów, dotyczących m.in.: innowacji w badaniach, diagnostyce, rehabilitacji i nauczaniu.

Wykłady cieszyły się ogromnym zainteresowaniem słuchaczy i były wprowadzeniem do dyskusji na temat rozwoju obszaru wyrobów medycznych w Polsce.

Opcje strony

do góry