Warsaw Health Innovation Hub

https://whih.abm.gov.pl/whi/aktualnosci-1/1165,Nowi-partnerzy-na-pokladzie-Warsaw-Health-Innovation-Hub.html
2022-08-19, 03:14

Nowi partnerzy na pokładzie Warsaw Health Innovation Hub

Dwie kolejne firmy podpisały porozumienia o współpracy dołączając do Warsaw Health Innovation Hub. W gronie partnerów witamy MSD Polska oraz Pfizer Polska.

Warsaw Health Innovation Hub to pierwsza tego typu inicjatywa w Europie Centralnej, która łączy współpracę sektora publicznego z biznesem w celu tworzenia innowacyjnych rozwiązań medycznych, technologicznych i prawnych, na rzecz poprawy zdrowia pacjentów oraz zwiększenia wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia. Podczas czerwcowej inauguracji do WHIH przystąpiło pięć firm: AstraZeneca, EIT Health, Microsoft, Polpharma i Roche. W październiku do WHIH dołączyły firmy: Vamed, IQVIA, Merck Polska, Takeda Pharma. Po dołączeniu MSD Polska i Pfizer Polska w hubie jest 11 firm, które będą współpracować na rzecz zwiększenia innowacyjności i wydajności polskiego systemu ochrony zdrowia.

- Warsaw Health Innovation Hub rozrasta się, dołączają kolejne globalne firmy, które chcą rozwijać innowacje medyczne w Polsce. To pierwsza tak inicjatywa w Europie Centralnej, która zaczyna wyznaczać standardy w Europie. Kolejne kraje są zainteresowane tworzeniem swoich inicjatyw na wzór WHIH, to dla nas ogromny sukces. Cieszę się, że kolejne dwie firmy dołączyły do tego grona i liczę, że niebawem będziemy mogli mówić o pierwszych wspólnych projektach i inicjatywach. WHIH to nie tylko projekty rozwijające najwyższej jakości innowacje w sektorze ochrony zdrowia, ale także działania umożliwiające ich wdrożenie i wykorzystanie z myślą o wyższej jakości leczenia pacjentów - mówił dr hab. n. med. Radosław Sierpiński, prezes Agencji Badań Medycznych.

Podczas spotkania w siedzibie Agencji Badań Medycznych porozumienie o współpracy z Pfizer Polska podpisali Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska oraz dr hab. Radosław Sierpiński, prezes ABM.

– Dołączenie do WHIH ma dla Pfizer, jako partnera polskiej ochrony zdrowia, dużą wartość, gdyż pozwala nam jeszcze mocniej zaangażować się we wdrażanie nowoczesnych technologii i terapii medycznych. Doświadczenia ostatnich dwóch lat przypomniały nam wszystkim, że przełomy nadal są możliwe, a dzięki współpracy jesteśmy w stanie dostarczać pacjentom nowe rozwiązania szybciej niż kiedykolwiek. Pamiętajmy, że nauka zawsze zwycięży – mówi Dorota Hryniewiecka-Firlej, prezes zarządu Pfizer Polska.

Kolejną firmą, z którą uroczyście podpisano porozumienie jest MSD Polska. Podpisanie umowy odbyło się w szerszym gronie przedstawicieli MSD, a umowę z prezesem Sierpińskim podpisał Cyril Schiever, prezes na region Europy w MSD.

- Jako wiodąca firma biofarmaceutyczna jesteśmy zaangażowani w przekładanie najnowszych osiągnięć naukowych na innowacyjne metody leczenia, które stanowią odpowiedź na niezaspokojone globalne potrzeby zdrowotne. Wspólnie z Agencją Badań Medycznych i innymi partnerami skupionymi w Warsaw Health Innovation Hub zamierzamy wspólnie pracować nad inicjatywami wspierającymi dalszą modernizację polskiej służby zdrowia. Chcemy przyczynić się do wzmocnienia roli Polski jako miejsca tworzenia innowacji medycznych i biotechnologicznych oraz poprawy zdrowia pacjentów w Polsce - podkreśla Cyril Schiever, prezes na region Europy w MSD.

Udział w uroczystości podpisania porozumienia wzięli także:

  • Jasper Kunow, AVP, Prezydent MSD na klaster CEE,
  • Thomas Johansson, Dyrektor Wykonawczy ds. Badań Klinicznych na klaster CEE,
  • Dimitri Gitas, Dyrektor Zarządzający MSD Polska
  • Marcin Bodio, Dyrektor ds. Polityki Zdrowotnej i Komunikacji, MSD Polska

Przedstawiciele obu firm poza podpisaniem porozumienia mieli możliwość omówienia swoich pomysłów i planów zaangażowania się w hub z prezesem Sierpińskim oraz zespołem Wydziału Innowacji i Rozwoju Biotechnologii.

 

Opcje strony